Studio Green Screen – STUDIO ONLINE

Odpowiadając na rosnące zapotrzebowanie w zakresie wydarzeń online, oddajemy do użytku dwa nowoczesne, kompleksowo wyposażone studia Green Screen i Green Box. Zostały one zaprojektowane z myślą o naszych Klientach poszukujących profesjonalnego studia do organizacji szkoleń, webinarów, pokazów multimedialnych, narad czy konferencji biznesowych. Pomieszczenia umożliwiają realizację klipów, eventów i materiałów wideo z użyciem wirtualnego tła, oraz technologii kluczowania Chroma Key. W dobie streamingu oraz w czasach, gdy szereg wydarzeń może odbywać się jedynie za pośrednictwem internetu, nasze warszawskie studio Green Box kompleksowo odpowiada na potrzeby najbardziej wymagających Klientów.

kolor tła a skuteczność kluczowania

Obecnie, po wielu latach dominacji koloru niebieskiego (Blue Box), rolę pierwszoplanową zaczyna odgrywać kolor zielony. Jego popularność bezpośrednio wiąże się z przejściem z technologii analogowej na cyfrową – ogromna większość dostępnych na rynku kamer, aparatów oraz urządzeń rejestrujących wyposażonych jest w siatkę filtrów Bayera. Są one czulsze na barwę zieloną, co gwarantuje wyższą skuteczność kluczowania.

Jednocześnie zielony, podobnie jak niebieski, nie jest kolorem składowym skóry, co pozwala na zachowanie optymalnego kontrastu, niezwykle istotnego przy realizacjach w standardach HD oraz 4K. Właściwa ekspozycja na zielonym tle to również mniej światła wymaganego do optymalnego doświetlania osób oraz obiektów, stąd przewaga studia Green Screen nad Blue Boxem. Oczywiście nie oznacza to, że niebieskie plany całkowicie zniknęły wraz z pojawieniem się i rozwojem technologii cyfrowych. Nadal wykorzystuje się je przy metodzie Chroma Key, m.in. tam, gdzie elementy scenografii stanowią np. rośliny lub inne zielone przedmioty.

Live streaming
Live streaming

studio Green Box w Warszawie – zastosowanie

Proponowane studio z opcją umieszczenia wirtualnego tła umożliwia realizacje takich przedsięwzięć, jak:

 • konferencje biznesowe, szkolenia, narady,
 •  sympozja i zjazdy naukowe,
 •  webinaria w technologii online oraz offline,
 •  reportaże i programy tematyczne,
 •  klipy wideo, teledyski, spoty reklamowe,
 •  streaming online 4K oraz HD
 •  prezentacje multimedialne, animacje.

studio nagrań wirtualnych 23

Na potrzeby mniejszych realizacji, takich jak webinary oraz konferencje online z udziałem maksymalnie 3 prelegentów, stworzyliśmy kompleksowo wyposażone studio online z Green Screen i tłem o następujących wymiarach:

 • szerokość podłogi: 5 m x 3,5 m,
 • wysokość 3 ścian: 2,7 m.

Studio umożliwia techniczną obsługę wydarzeń wraz z ich tłumaczeniem symultanicznym, dzięki wyposażeniu w kabinę dla tłumacza. Istnieje również możliwość prowadzenia bezpośredniej transmisji eventu online dzięki niezbędnemu zapleczu technicznemu. Zadbaliśmy również o komfort uczestników szkolenia lub konferencji, oddając do ich dyspozycji część socjalną, z łazienką oraz pomieszczeniem kuchennym, wyposażonym m.in. w ekspres do kawy oraz czajnik bezprzewodowy.

Studio 23

 

Streaming konferencji
Profesjonalna organizacja streamingu

studio nagrań wirtualnych 30

Podobnym wyposażeniem charakteryzuje się drugie, większe studio, dedykowane przedsięwzięciom multimedialnym z udziałem maksymalnie 6 osób. Wymiary Green Boxa wynoszą:

 • 7,20 x 7,20 m (podłoga),
 • 3,5 m (wysokość ścian).

Oprócz organizacji szkoleń, webinarów oraz narad z zastosowaniem technologii Chroma Key, pomieszczenie doskonale sprawdzi się m.in. przy realizacji koncertów, videoklipów oraz wielu innych przedsięwzięć. Podobnie jak w przypadku mniejszego studia online, również w tym przypadku, oddajemy do użytku kompleksowe zaplecze techniczne i socjalne.

Studio 30

 

wynajem Studia Green Screen w Warszawie

W tak dużym i dynamicznie rozwijającym się mieście jak Warszawa, studio Green Box coraz częściej poszukiwane jest przez agencje reklamowe i artystyczne, firmy z branży eventowej, przedsiębiorstwa szkoleniowe, a także organizacje naukowe czy rozmaite przedsiębiorstwa. Odpowiadając na zapotrzebowanie wszystkich tych, którzy poszukują profesjonalnego Gren Boxa na wynajem do realizacji własnych przedsięwzięć, zachęcamy do kontaktu i zapoznania się z naszą ofertą.
Streaming konferencji
Zapraszamy do przejrzenia naszego facebooka, na którym można zobaczyć relacje z wydarzeń, które obsługiwaliśmy.

Polecamy także zapoznać się z naszą ofertą na realizacje webinarów.

Chciałbyś skorzystać z naszej oferty? Wybierz dowolną formę kontaktu i przekonaj się dlaczego jesteśmy najlepsi!