Streaming konferencji

Wideokonferencje są już standardem w niemal każdej firmie. Konieczność natychmiastowego przedyskutowania najbardziej palących kwestii w przedsiębiorstwie wymaga szybkiego spotkania się na żywo kilku, kilkunastu bądź nawet kilkudziesięciu osób. To oznacza szereg ciężkich przygotowań i brak pewności, że wszyscy zjawią się w jednym miejscu o określonym czasie. Na tym tle streaming konferencji wypada wyjątkowo korzystnie.

Streaming konferencji – odpowiedź na wyzwania współczesności

Dzięki transmisji na żywo można uczestniczyć w dyskusji o dowolnej porze. Połączenie się z wirtualnym pokojem wymaga jedynie dostępu do sieci. To znakomite rozwiązanie zwłaszcza w przypadku międzynarodowych konferencji, choć korzysta się z niego również w znacznie mniejszych i lokalnych przedsiębiorstwach.

Dysponujemy narzędziami, dzięki którym streaming konferencji przebiega nad wyraz płynnie: każdy z uczestników może bez przeszkód włączyć się w dyskusję, a nawet wziąć udział w głosowaniu czy uzyskać dostęp do tłumaczenia symultanicznego. Interakcja z innymi gośćmi konferencji może być w prosty sposób moderowana przez gospodarza. Tradycyjne spotkania nie różnią się więc tak znacząco od streamingu konferencji – wystarczy użyć właściwych technologii, które dostarczają specjaliści od transmisji na żywo. Udostępniamy specjalne głośniki konferencyjne, miksery dźwięku oraz mikrofony bezprzewodowe, które pozwalają zrealizować projekt nawet w kilkudziesięciu miejscach jednocześnie.

Streaming konferencji
Live streaming

Live streaming w celach marketingowych

Firmowe konferencje to zaledwie jeden z przykładów tego, co można zrobić przy pomocy profesjonalnego streamingu. Coraz częściej wykorzystuje się tę technologię do szerokich działań marketingowych oraz szkoleniowych. Dzięki proponowanym przez nas rozwiązaniom można zorganizować m.in.:

  • Webinarium. To jedna z najciekawszych form organizacji szkoleń dla grup o dowolnej liczbie ludzi. W trakcie przeprowadzania kursu uczestnicy komunikują się ze sobą w czasie rzeczywistym (również w formie czatu) w ściśle kontrolowany sposób, a także mają dostęp do interaktywnych prezentacji. Tak przeprowadzone webinaria pozwalają przeszkolić największą liczbę pracowników bez konieczności zajmowania w tym celu osobnej sali.
  • Personal Branding. Służy promocji marki osobistej oraz bezpośredniemu kontaktowi z fanami. Coraz częściej streaming online charyzmatycznego lidera danej firmy traktowany jest jako jedna z form promocji całego zespołu oraz tworzonych produktów czy świadczonych usług.
  • Relacje na żywo z wydarzeń. Dotyczą one zarówno eventów sportowych, jak i kulturalnych, a nawet branżowych konferencji. W tym wypadku możliwości są nieograniczone. Włączenie streamingu pozwala obserwować wydarzenia każdemu, kto należy do grupy zainteresowanych. Dzięki temu dociera się do szerokiego grona odbiorców niezależnie od tego, gdzie aktualnie się znajdują.
  • Kampanie promocyjne na żywo. To jeden z ciekawszych, a przy okazji bardziej dynamicznych sposobów rozpowszechniania wiedzy o firmie i jej propozycjach. W trakcie streamingu online wszyscy mają taki sam wgląd do tego, jak wyglądają oraz działają produkty. Na dodatek każdy może zadać pytanie i otrzymać na nie odpowiedź. Z tego właśnie powodu kampanie w formie streamingu online cieszą się tak ogromnym zainteresowaniem.

Mocne strony streamingu konferencji

Podchodzimy do swojej pracy z pełnym zaangażowaniem. Chętnie dzielimy się wiedzą, udzielając chętnym wsparcia przy tworzeniu scenariuszy webinaru. Na życzenie zamawiającego możemy przeprowadzić m.in. analizę potrzeb, a następnie dobrać dla Klienta oraz jego słuchaczy najlepszy program do spotkania internetowego. Organizacja webinarów w naszym wykonaniu to gwarancja sukcesu projektu, pełnej satysfakcji organizatorów oraz uczestników.

Kontrahenci BSC AV mogą zdecydować się na jedną z kilku form webcastów. Przy szkoleniach i różnej rangi wydarzeniach content marketingowych polecamy webinarium, z kolei organizatorom konferencji proponujemy transmisje online ukazujące prelegentów lub dyskutujących członków spotkania na pełnym ekranie. Przygotowaliśmy też atrakcyjne warianty dedykowane firmom poszukującym narzędzi angażujących fanów w mediach społecznościowych.

Streaming konferencji
Profesjonalna organizacja streamingu

Pełne przygotowanie do streamingu

Aby organizacja przebiegała sprawnie, warto postawić na naprawdę profesjonalne metody. Z naszą pomocą organizatorzy wideokonferencji otrzymają wszystko, co niezbędne do wywarcia wrażenia na uczestnikach wydarzenia, jak również bezproblemowego dotarcia z własnym przekazem. W ramach usług możemy zająć się dostarczeniem:

  • oświetlenia streamingu konferencji,
  • nagłośnienia transmisji na żywo,
  • pakietów multimedialnych (ekranów diodowych, kamer 4K i wielu innych sprzętów),
  • nowoczesnych systemów dyskusyjnych oraz służących głosowaniu,
  • instalacji audiowizualnych (nawet nietypowych).

Po skontaktowaniu się z nami telefonicznie lub mailowo otrzymasz więcej informacji na temat usługi streamingu. Serdecznie zachęcamy do zadawania nam pytań. Dzięki ogromnemu doświadczeniu w dziedzinie transmisji na żywo możemy zaproponować najkorzystniejsze rozwiązania. Z całą pewnością będziemy w stanie pomóc w organizacji każdego wydarzenia.

Zapraszamy do przejrzenia naszego facebooka, na którym można zobaczyć relacje z wydarzeń, które obsługiwaliśmy.

Polecamy także zapoznać się z naszą ofertą na realizacje webinarów.

Chciałbyś skorzystać z naszej oferty? Wybierz dowolną formę kontaktu i przekonaj się dlaczego jesteśmy najlepsi!