Wysokiej klasy sprzęt do wideokonferencji to jeden z kluczowych warunków udanego eventu online. Biorąc pod uwagę przedłużający się lockdown oraz liczne zalety wydarzeń przez internet, ich organizacja może stać się czymś więcej, niż tylko chwilowym trendem. W jaki sprzęt do transmisji na żywo należy się wyposażyć, chcąc przeprowadzić relację z konferencji, szkolenia czy firmowej gali?

Jaki sprzęt do wideokonferencji?

Podstawowy zestaw umożliwiający transmitowanie wydarzeń online to oczywiście odpowiednia kamera i mikrofon. Chcąc uzyskać profesjonalny efekt, warto wyposażyć się wysokiej klasy studyjny sprzęt do wideokonferencji, który zapewni odpowiednią jakość obrazu oraz dźwięku. Choć współczesne smartfony oraz komputery wyposażane są w coraz lepsze urządzenia do nagrywania dźwięku i obrazu, w przypadku organizacji dużych eventów, takie rozwiązania okazują się mało wydajne i nie zapewnią spodziewanego efektu.

Kolejnym ważnym elementem organizacji udanego eventu online jest również stabilne i odpowiednio szybkie łącze internetowe. Najlepiej, jeśli dysponujemy połączeniem kablowym, które spośród wszystkich dostępnych technologii będzie najmniej zawodne i zapewni odpowiednią szybkość przesyłania danych. Bez względu na to, jaki sprzęt do wideokonferencji wybierzemy, ważne, by odpowiednio wcześniej przetestować poprawne działanie całego systemu. Pozwoli to uniknąć problemów technicznych w trakcie transmisji.

Nagłośnienie do transmisji na żywo

Wysokiej klasy zestaw nagłośnieniowy to kolejny istotny element udanego wydarzenia online. Dobre nagłośnienie do transmisji na żywo powinno zagwarantować odpowiednią jakość dźwięku, również w sytuacji, gdy uczestnicy konferencji znajdują się w wielu różnych miejscach. Niezbędne okazują się w tym przypadku miksery cyfrowe, mikrofony bezprzewodowe oraz specjalne głośniki konferencyjne, pozwalające uzyskać optymalną jakość emitowanego dźwięku.

Jakie oświetlenie do transmisji na żywo wybrać?

Organizatorzy konferencji i innych eventów online często bagatelizują kwestię odpowiedniego oświetlenia. To błąd, gdyż właściwie dobrana instalacja oświetleniowa nie tylko poprawi jakość obrazu, ale również nada transmisji z wydarzenia bardziej profesjonalnego charakteru.

Dobre światło podniesie prestiż eventu, co zapewni jego organizatorom wiele wizerunkowych korzyści. Wybierając oświetlenie do transmisji na żywo, warto więc postawić na dedykowane rozwiązania konferencyjne lub eventowe i zaufać ekspertom w tej dziedzinie.

Wybór tła do wideokonferencji

Kwestią, której również nie należy bagatelizować, zastanawiając się, jaki sprzęt to transmisji na żywo będzie nam potrzebny, jest odpowiednie tło. Należy zadbać o to, by scenografia za plecami prelegentów lub prowadzących nie rozpraszała i w miarę potrzeby, dawała dodatkowe możliwości prezentacyjne. W tym celu warto sięgnąć po mobilne ekrany diodowe, które charakteryzują się wiernym odwzorowaniem barw i bogatą kolorystyką. Dobry pomysł na tło do wideokonferencji stanowią także ekrany projekcyjne, pozwalające w efektowny sposób wyświetlić prezentację lub dowolne, inne materiały multimedialne.

Jak widać, profesjonalna organizacja eventu online wymaga zapewnienia co najmniej kilku wysokiej klasy urządzeń. Warto o tym pamiętać i w kwestii doboru sprzętu do wideokonferencji zaufać profesjonalistom, którzy doradzą, dostarczą, a w miarę potrzeby, również obsłużą urządzenia podczas realizacji wydarzenia.