Wynajem sali konferencyjnej to zadanie, któremu warto poświęcić trochę czasu, gdyż warunki, jakie zapewnimy gościom spotkania, na pewno wpłyną na wizerunek firmy. Chcąc mieć pewność, że impreza przebiegnie prawidłowo, podczas poszukiwania odpowiedniego miejsca trzeba wziąć pod uwagę kilka ważnych kwestii, mających wpływ na jakość organizowanych wydarzeń. I choć w pierwszej kolejności myślimy zazwyczaj o profesjonalnym zapleczu technicznym, to jednak nie jest to jedyny czynnik decydujący o powodzeniu przedsięwzięcia. Od czego zatem zacząć?

Odpowiednia wielkość sali konferencyjnej

Planowanie rozpoczynamy od określenia liczby uczestników zaproszonych na spotkanie. Dzięki temu wiemy już, czy szukamy małej kameralnej sali, czy raczej przestronnej, która bez problemu pomieści 300 osób. Sala konferencyjna powinna zapewnić gościom maksymalny komfort podczas wykładów, dlatego nie mogą się w niej tłoczyć. Warto zdecydować się na taką, która zapewnia miejsce dla odrobiny większej liczby uczestników, niż przewidywana liczba – wtedy można mieć pewność, że wszystkim będzie wygodnie. Nie bez znaczenia są też ergonomiczne krzesła, gdyż wiadomo, że goście spędzą na nich wiele godzin, co może być dość męczące.

Dogodne położenie sali szkoleniowe

Nawet najlepsza oferta sali konferencyjnej może okazać się niewystarczająca, jeśli budynek, w którym się mieści, jest położony w źle skomunikowanym miejscu. Dlatego rozważając kolejne oferty, trzeba przyjrzeć się lokalizacji i oszacować, jak dużo czasu będą potrzebowali uczestnicy, aby dotrzeć na miejsce spotkania z dworca, lotniska, czy stacji metra. Należy też sprawdzić, czy obiekt zapewnia odpowiednią liczbę miejsc parkingowych dla zmotoryzowanych gości oraz czy ma niezbędne udogodnienia dla osób niepełnosprawnych.

Dodatkowe atuty w ofercie sali konferencyjnej

Jeśli interesuje nas wynajem sali na szkolenia, które trwają dłużej niż jeden dzień, warto rozejrzeć się za obiektem, który zapewni gościom dodatkowe atrakcje dostępne w wolnym czasie. Może to być zarówno ciekawa okolica, jak i możliwość relaksu w znajdującym się na miejscu SPA czy basenie. Tego typu rozrywki w połączeniu z doskonałym wyposażeniem sali konferencyjnej są gwarancją zadowolenia gości, którzy po dniu spędzonym na wykładach czy szkoleniach, mogą odpocząć w komfortowych warunkach.