Organizacja eventu to zawsze wysoce praco- i czasochłonne przedsięwzięcie. Każdy organizator pragnie, aby jego konferencje, sympozja, zjazdy czy warsztaty przebiegały w sposób profesjonalny, bez zakłóceń i przerw technicznych. Nie inaczej jest w przypadku gal, bankietów i koncertów. Aby event udał się i zapadł w pamięć swoich uczestników jako profesjonalnie zrealizowane wydarzenie, podczas jego organizacji warto skorzystać ze wsparcia doświadczonej agencji eventowej.

Branża eventowa – charakterystyka

Wydarzenia publiczne są niezbędne zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. To idealny sposób na urozmaicenie wolnego czasu. Eventy gromadzą ludzi z różnych środowisk: naukowych, medycznych, handlowych, biznesowych czy politycznych. Łączą ludzi o tych samych zainteresowaniach, dając im niepowtarzalną szansę do wymiany informacji, dzielenia się doświadczeniem oraz do rozwoju osobistego. Branża eventowa w Polsce jest bardzo bogata i różnorodna. Łączy wydarzenia krajowe i międzynarodowe, publiczne widowiska i kameralne imprezy – teraz także w formie online. Organizator eventu powinien zadbać przede wszystkim o komfort uczestników zaproszonych do udziału w wydarzeniu. Organizacja od strony technicznej powinna natomiast zostać powierzona profesjonalnej firmie eventowej. Dzięki temu organizator może skupić się na swoich obowiązkach, nie będąc rozpraszany kwestiami, które nie leżą w jego kompetencjach.

Firma eventowa czym się zajmuje?

Kluczowym elementem podczas wyboru firmy eventowej jest sprawdzenie zakresu jej działania. Dobra agencja eventowa może zaproponować szeroki wachlarz usług dla wielu branż. Firma eventowa dba o wysokiej jakości nagłośnienie, oświetlenie oraz pozostałe multimedia. Zapewnia zaawansowane systemy konferencyjne oraz zaplecze sprzętowe, dzięki którym dostępna jest choćby obsługa tłumaczeniowa. Nowoczesny sprzęt i zaawansowane technologie gwarantują nienaganną czystość dźwięku, wysoką jakość obrazu i, co najważniejsze, brak zakłóceń.

Profesjonalne agencje eventowe zdają sobie sprawę z tego, że branża eventowa jest zróżnicowana. Oferują zatem wiele rozwiązań, które można dopasować do indywidualnych wymagań danego organizatora. W przypadku koncertu udostępniają oświetlenie estradowe z nowoczesnymi urządzeniami LED. W budynkach zabytkowych dbają o znikomą emisję promieniowania UV. Podczas konferencji naukowych do warunków oraz liczby uczestników dobierają ekrany diodowe lub panele projekcyjne wraz z projektorami laserowymi.

Obsługa najbardziej wymagających projektów

Wydarzenia transmitowane na żywo mają wsparcie mikserów wizji, które obsługuje doświadczona ekipa techniczna. Oprócz gwarancji braku zakłóceń organizator może mieć pewność co do bezpieczeństwa informacji, ponieważ nie ma możliwości przechwycenia sygnału.

Eventy międzynarodowe mogą zyskać tłumaczenie symultaniczne. Nowoczesne systemy tłumaczeń symultanicznych pozwalają na przekład do 32 kanałów językowych, zachowując jakość dźwięku płyty CD. Instalacje audiowizualne są dostosowywane do nietypowych projektów. Podczas wieloosobowych dyskusji oraz debat, firma eventowa udostępnia zestaw mikrofonów z pulpitem, a także multifony sterowane przez jednostkę centralną. Aby ułatwić inicjatywy, takie jak konkursy lub głosowania, oferuje uczestnikom piloty z możliwością cyfrowego odpowiadania. W przypadku chęci stworzenia eventu z wirtualnym tłem można posłużyć się studio wyposażonym w green screen.